WYKOMBINUJ MOST 2012

WYKOMBINUJ MOST 2012

     W dniach 17-18 maja 2012 roku odbędzie się już piąta edycja konkursu wyKOMBinuj mOst. Konkurs ten organizowany jest przez Koło Naukowe Mechaniki Budowli KoMBo działające przy Katedrze Mechaniki Budowli i Mostów (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej). Współorganizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Mechaniki Teoretyczne i Stosowanej Oddział Gdańsk.

      Konkurs ten ma na celu zaangażowanie studentów i młodych adeptów sztuki budowlanej do zaprojektowania i wykonania modeli konstrukcji inżynierskich. W dotychczasowych czterech edycjach konkursu, obok drużyn z wydziałów Politechniki Gdańskiej, wzięły także udział reprezentacje politechnik z całej Polski oraz uczniowie techników budowlanych.

     Uczestnikami konkursu są 3-osobowe drużyny, które pierwszego dnia w ciągu 6 godzin, będą miały za zadanie wykonać przęsło mostowe pracujące w schemacie belki wolnopodpartej o rozpiętości 60 cm mając do dyspozycji 5 arkuszy brystolu, 2 tubki kleju oraz taśmę klejącą. Drugiego dnia konkursu przeprowadzone zostaną testy obciążeniowe w maszynie wytrzymałościowej Zwick. Obciążenie z maszyny będzie przykładane w środku rozpiętości jezdni aż do osiągniecia ugięcia 30 mm. Wygrywa konstrukcja, która uzyska najkorzystniejszy stosunek przeniesionej siły do masy mostu.

     W czasie konkursu uczestnicy mają okazję wykazać się zmysłem inżynierskim i w kreatywny sposób wykorzystać dostarczone materiały. Poprzednie edycje konkursu pokazały, że wiedza zdobywana podczas studiów może być wykorzystana również do dobrej zabawy. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konkursu: 
WYKOMBINUJ MOST  

Osoby chętne to wzięcia udziału w konkursie prosimy o jak najszybszy kontakt na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Comments are now closed for this entry

Patronat Medialny

Reklama

Współpraca

Chcesz z nami współpracować?

Masz jakieś propozycje zmiany naszej strony?

Napisz maila! kndim@pollub.pl

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości